VIII forto įgulaDydya

Veikla VIII forte imta vystyti jau nuo 2015 – jis ne tik prižiūrimas Kauno tvirtovės parko, kovojama su Sasnovskio barščiais, juo domisi ir menininkai iš užsienio šalių.

Naujoji įgula susivienijo 2018 metų vasaros pradžioje, todėl jau dabar forte organizuojamos ekskursijos, kuriose pasakojame apie Kauno tvirtovę, Linkuvos įtvirtinimų svarbą ir supažindinama su fortu, unikaliu visoje tuometinėje Rusijos imperijoje ir pirmuoju Kaune, kuriame atsirado elektra.

Vadas
A
B
Štabo viršininkas
A
B
Kvartirmeisteris
A
B

Vizija:

VIII forto ir Linkuvos įtvirtinimų įgula siekia sukurti darnią ir draugišką aplinką lankytojams, puoselėti šią zoną, kaip parką, Šilainių erdvę, kurioje gera leisti laiką šeimoms ir jaunimui. Iki 2020 metų įgula zoną ketina paversti multifunkcine erdve, kurioje vietą ras menininkai, vaikai ir visuomenininkai.

Planai:

Per ateinančius kelis metus planuojama paruošti maršrutą, besidriekiantį Linkuvos įtvirtinimais, įrengti VIII forto funkcinės zonos (parko, laisvalaikio, renginių erdvės, aktyvaus poilsio ir kt. ), koordinuoti kultūrinę aktyvaciją, įtraukti partnerius įtraukimas į tolimesnį forto vystymą (Šaulių sąjungą, bendruomenę), auginti įgulą, formuoti kūrybiškos ekonomikos paveldo tvarkybą ir įveiklinimą, tvarkyti aplinką ir drauge su Kauno tvirtovės parku įrengti aikšteles, takus, riboženklius ir kitas erdves.

Atlikti darbai:

2016m

  • Spalio 15d. čia vyko Silainiai [FORTAS] Project ir asociacijos „Kauno tvirtovė“ sezono uždarymas
  • Lapkričio 17d. minėta Pasaulinė Filosofijos diena X baterijoje, Linkuvos įtvirtinimų redute

2017m

  • Liepos 15d. Silainiai [FORTAS] Project: garso ir šviesos eksperimentai, su tarptautinio žinomumo menininkais – šis renginys pritraukė daugiau nei kelis šimtus dalyvių.

2018m VIII fortui ir įgulai buvo ypač turtingi – pavasarį buvo surengtos talkos

  • Gegužės 5d. suorganizuotas asociacijos „Slinktys“ renginys – Požieminiai skaitymai 7: taikusis fortas, į kurį susirinko poetai ir muzikantai, specialiai fortui sukurtas muzikinis kūrinys.
  • Vasaros pabaigoje kareivinėse veikė garso menininkės rezidencija.

Mūsų lokacijos vieta :