V forto įgulaDydya

V fortas yra vienas iš devynių Kauno tvirtovės fortų, pastatytų Rusijos Imperatoriaus Aleksandro II sprendimu, siekiant sutvirtinti vakarinę Rusijos sieną, o Kauną paversti strateginės reikšmės I laipsnio tvirtove. Tai artilerijos ir pėstininkų gynybinis kompleksas, pastatytas 1882 m.– 1889 m. ir užimantis 9,04 ha plotą.

Pirmojo pasaulinio karo metu, Vokietijos kariuomenei sėkmingai šturmuojant Kauno tvirtovę, 1915 m. rugpjūčio 4 d. fortas buvo apleistas. Nors fortas ir dalyvavo Kauno tvirtovės gynyboje, tačiau nuo tiesioginės priešų artilerijos nenukentėjo: kai kurie kazematai sugriauti besitraukiantiems tvirtovės gynėjams susprogdinus šaudmenų likučius. Tarpukariu forte veikė Lietuvos kariuomenės ginklų dirbtuvės, o sovietiniais laikais buvo dislokuotas priešlėktuvinės gynybos pulko techninis divizionas.

Nuo 1998 metų, čia įsikūręs Kauno apskrities dažasvydžio sporto klubas „Legionas“, ne tik organizuojantis dažasvydžio, šratasvydžio ir lazerių žaidimus, bet kartu su Kauno tvirtovės parku, bei Kauno miesto savivaldybe saugantis, prižiūrintis ir pritaikantis visuomenės poreikiams V forto teritoriją.

Vadas
Raimondas Blaževičius
Raimondas
Blazevičius
Štabo viršininkas
Kęstutis Blaževičius
Kęstutis
Blaževičius
Kvartirmeisteris
Vitalijus Rykovas
Vitalijus
Rykovas

Vizija:

Forto teritorijoje įkurti aktyvaus laisvalaikio užimumo parką.

Planai:

Artimiausi planai-drenažinių griovių atidengimas (krūmynų šalinimas), statybinio laužo sutvarkymas, prieigų atidengimas, pavojingų vietų aptvėrimas STOP juosta.

Atlikti darbai:

Atidengta 235 metrų drenažinio griovio, padarytos prieigos grenazo sistemoms tvarkyti, pašalintas ir išvežtas statybinis laužas. 3 kartus metuose žmonių saugumui pažymėtos STOP juosta pažymėtos vietos.

Mūsų lokacijos vieta :